środa, 29 kwietnia 2015

1-3 maja: Majówka w Oleśnicy



"Majówka" w Oleśnicy będzie bogata w wydarzenia sportowe i kulturalne.

1 maja nastąpi przejazd ulicami miasta na rolkach. Rozpocznie się o godz. 11:30 przy hali sportowej MOKiS-u. Zapisy będą prowadzone od godz. 10:00. 

Tego samego dnia nastąpi otwarcie sezonu wspinaczkowego w "Atolu". Przygotowano kilkadziesiąt nowych dróg o różnym stopniu trudności, można będzie także skorzystać z treningów pod okiem doświadczonego instruktora. 

Również 1 maja otwarty zostanie Oleśnicki Park Rozrywki. Miejsce dotychczasowego placu do gry w mini-golfa zajmą w Atolu dmuchane konstrukcje, stoły do cymbergaja i kino dla maluchów. W tym dniu wstęp bezpłatny! 

Kolejną pierwszomajową atrakcją będą warsztaty cyrkowe "Rusz Miasto Róż", które rozpoczną się przy kościele św. Jerzego (ul. Łużycka) o godzinie 15:00. Zajęcia poprowadzą animatorzy znani z festiwalu OFCA. W programie przewidują naukę chodzenia na linie oraz na szczudełkach, naukę robienia wielkich baniek mydlanych i żonglowania. Wszystkie dzieci będą mogły sobie pomalować twarz i otrzymają specjalne figurki z baloników. 

2 maja burmistrz Michał Kołaciński zaprasza wszystkich oleśniczan na Rynek. W samo południe w sposób uroczysty i zgodnie z protokołem wojskowym zostanie podniesiona flaga państwowa. W tym celu żołnierze ustawią na Rynku w okolicach pomnika Nike specjalny maszt. Udział weźmie kompania reprezentacyjna. Od godziny 11:00 wojsko będzie prezentowało w rynku swój sprzęt, który będzie można oglądać do godziny 14:00. Żołnierze nikomu nie odmówią wejścia do pojazdów czy wspólnych fotografii. 

Po oficjalnych obchodach władze miasta będą wręczać mieszkańcom biało-czerwone flagi i chorągiewki dla dzieci. Przy okazji każdy będzie mógł poczęstować się specjalnie przygotowaną na tę okazję grochówką.

W tym samym dniu w sali widowiskowej MOKiS odbędzie się koncert oleśnickiej gitarzystki Anny Pietrzak, której będzie towarzyszył "The Film Harmony Quartet". Bezpłatne wejściówki można odbierać w biurze MOKiS-u.

3 maja o godz. 10:00 przy amfiteatrze Nad Stawami rozpoczną się IV Otwarte Mistrzostwa w Jeździe Szybkiej na Rolkach. Regulamin oraz szczegóły imprezy znajdują się na stronie www.orlyolesnica.pl/rolka. Zawody potrwają do godz. 14:00.

O godz. 13:00 pod Pomnikiem Kombatantów oficjalne delegacje złożą kwiaty z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Będzie wystawiona warta honorowa oraz poczty sztandarowe. 
Źródło: olesnica.pl



wtorek, 28 kwietnia 2015

Cała Oleśnica Biega Grand Prix



Zapraszamy wszystkich biegaczy z Oleśnicy i gminy Oleśnica do wzięcia udziału w nowej rywalizacji CAŁA OLEŚNICA BIEGA GRAND PRIX. 

Rywalizacja polega na uczestnictwie w 4 biegach ulicznych na 10 km, odbywających się w Oleśnicy i w Bartkowie.

Wystarczy ukończyć 3 z 4 biegów aby mieć szansę na losowanie bardzo atrakcyjnych nagród. Nagrody przyznawane będą w kategorii OPEN oraz w kategoriach biegowych wśród kobiet i mężczyzn.

Klasyfikacja Kobiet K20, K30, K40, K50, K60

Klasyfikacja Mężczyzn M20, M30, M40, M50, M60

Warunkiem sklasyfikowania jest ukończenie minimum 3 biegów. Do klasyfikacji liczone będą 3 najlepsze czasy spośród wszystkich biegów. Prowadzona również będzie klasyfikacja dodatkowa dla uczestników, którzy wezmą udział we wszystkich 4 biegach.

Zapisy do udziału w Grand Prix będą odbywały się e-mailowo poprzez adres: olesnicabiega@gmail.com w temacie wpisując "Cała Oleśnica Biega Grand Prix" oraz w treści wiadomości swoje imię, nazwisko, miasto oraz wiek.

Terminarz biegów: 

1. IX Bieg Lupusa - Bartków, 17.05.2015
2. II Bieg Szerszenia - Oleśnica, 27.06.2015
3. V Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica, 15.08.2015
4. XXXI Memoriał Bogusława Psujka - Oleśnica, 19.09.2015
Źródło: olesnica.pl





Noc Detektywów w Bibliotece



Jeśli macie 10 -12 lat...
Pociągają was tajemnice...
Lubicie szyfry i zagadki...

Jeśli tak - przybądźcie na Noc Detektywów do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową". 
Naszym gościem będzie pisarz Dariusz Rekosz, autor serii o Czarnym Maćku.
Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy trwają do 4 maja w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową" przy ul. Reja 10 (I piętro).
Źródło: biblio.olesnica.pl



Nowy sezon na wspinaczkę w Atolu



Atol otwiera nowy sezon na ścianie wspinaczkowej. Już 1 maja ruszamy z zupełnie nowymi drogami przygotowanymi m.in. przez Marcina Wszołka – reprezentanta ścisłej czołówki polskiego wspinania.

Kilkadziesiąt na nowo wytyczonych dróg spełni wymagania tak osób stawiających pierwsze kroki na ścianie wspinaczkowej, jak i doświadczonych zawodników, tak dzieci, jak i dorosłych.

Osoby chcące się uczyć bezpiecznego wspinania będą mogły także umówić się na zajęcia z doświadczonym instruktorem wspinaczki, który wyjaśni wszelkie tajniki tego sportu. 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 14:00–20:00 oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 12:00–20:00. 
Źródło: olesnica.pl